ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Projesi

İlimiz Ereğli İlçesi’nde Cumhuriyet Ortaokulu Fen ve Teknoloji öğretmeni olarak görev yapan Şenol Yıldız, "Bilimin Işığı Sarsın Okulları" Projesi ile Sabancı Vakfı tarafından yılın ‘Fark yaratanı’ seçildi. Yıldız, proje kapsamındaki 60’dan fazla deneyi köy okullarında sergiliyor.
Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Projesi

2014 yılında Miili Eğitim Bakanlığı´nın "Eğitimde Yenilikçiler Ödülleri" yarışmasında "Okulum Bilim Merkezi Oluyor" Projesi ile Türkiye 1. olan Fen ve Teknoloji Öğretmeni Şenol Yıldız, bu yıl "Bilimin Işığı Sarsın Okulları" Projesiyle Sabancı Vakfı tarafından yılın "Fark Yaratanı" seçildi. Yıldız 60´dan fazla bilimsel deneyi kapsayan projesini şimdi köy köy gezerek çocuklara tanıtıyor. Öğrencileri ile birlikte şimdiye kadar 6 köy okuluna giden Yıldız durgun elektrik deneyi, ses incelten ve kalınlaştıran gaz deneyleri serap ayna deneyi, katı basıncı deneyi, kimya gösterileri deneylerini sergileyerek öğrencileri bilgilendiriyor.

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.