ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitimde Dil Ve Konuşma Eğitimi Projesi Tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kilimli Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Kilimli, Kozlu ve Merkez ilçede görev yapan özel eğitim öğretmenlerinin özel eğitimde dil konuşma eğitimi alanında kendilerini geliştirmeyi hedefleyen bir proje yazarak BAKKA’nın teknik destek programına talepte bulundu.
Özel Eğitimde Dil Ve Konuşma Eğitimi Projesi Tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kilimli Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Kilimli, Kozlu ve Merkez ilçede görev yapan özel eğitim öğretmenlerinin özel eğitimde dil konuşma eğitimi alanında kendilerini geliştirmeyi hedefleyen bir proje yazarak BAKKA’nın teknik destek programına talepte bulundu. BAKKA’nın teknik değerlendirme süreci sonucunda desteklenme kararı alınan projenin 23.05.2017 tarihinde, içerisinde İl Milli Eğitim Müdürü Turgut ÖZBEK ve Kilimli Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Zeycan BAHADIR tarafından BAKKA ile sözleşme imzalandı.

“Özel Eğitimde Dil ve Konuşma Eğitimi Projesi’  kapsamında Kilimli, Merkez ve Kozlu ilçesinde bulunan özel eğitim okullarında görev yapan özel eğitim öğretmenleri, 12-16 Haziran tarihleri arasında Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Esra Emine ÖZKAN’ın vermiş olduğu eğitime katıldı.

Özel eğitim öğretmenlerinin mesleki gelişimi yanında, öğretmenlerin motivasyonunu arttırmak, diğer meslek arkadaşlarına örnek olmak, dil konuşma eğitiminde kullanılan materyallerle ilgili bilgi sahibi olarak okullara söz konusu materyalleri kazandırmak ve özel eğitim öğrencilerinin dil konuşma becerilerindeki verimliğini arttırmak gibi katma değerlere sahip olan “Özel Eğitimde Dil ve Konuşma Eğitimi Projesi” kapsamında 37 öğretmen, 5 gün ve toplamda 30 saat süren dil konuşma eğitimi alarak katılım belgesi sahibi oldu. Eğitime katılanlara belgeleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan SARIHAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal ÖZDEMİR ve Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Esra Emine ÖZKAN tarafından verildi.

 “Özel Eğitimde Dil ve Konuşma Eğitimi Projesi”  sonucunda

-Eğitim sürecinde öğrenci, öğretmen ve aile motivasyonunun yükseltilmesi

-Sınıflarda etkili iletişim ortamının oluşturulması

-Dil konuşma yetersizliğinden kaynaklı problem davranışların azaltılması

-Veli memnuniyetinin artması

-Özel eğitim öğrencilerin sosyal kabulünün artması

 

beklenmektedir.


20-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-2017

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.