ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğreten Öğrenendir

Öğreten Öğrenendir

Dünyada her alanda hızlı bir değişim ve gelişim yaşanmakta bu durum eğitim alanında da kendini göstermektedir. Bu hızlı değişim ve gelişimin doğal bir sonucu olarak öğretmenlerin yüksel nitelikte hizmet içi eğitim almaları hayati önem taşımaktadır.  Öğrenci merkezli eğitimi için; ‘Öğrenen Öğretmen, Öğrenen Okul, Öğrenen Ulus’ felsefesinin hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla “Öğreten Öğrenendir” sloganıyla yola çıkarak ‘Öğrenme Günleri’ Aralık 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanmıştır. İlk öğrenme gününde toplantıya katılan öğretmenlerden geribildirimler alınmış ve değerlendirme sonucunda belirlenen konuları içeren öğrenme günleri ayda bir defa olmak üzere hayata geçirilmiştir.

İlimiz Maarif Müfettişi Cemil COŞKUN’ un sunumları ile 1. Dönem gerçekleştirilen paylaşım günleri konuları Beyin Temelli Öğrenme ile Öğretim Yöntem ve Teknikleridir. 13 Şubatta düzenlenen 2. Dönemin ilk Öğrenme Günlerinin konusu 21. Yüzyılın Öğretme Becerileri ve Geleceğin Eğitimi olmuştur.

Zonguldak Maarif Müfettişleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından yürütülen “Öğreten Öğrenendir” Projesinin Mart ayı konusu ‘Öğretmen ve Liderlik’ olarak belirlenmiş ve konuşmacı olarak İstanbul Maarif Müfettişi Sayın Ömer Köse ilimize davet edilmiştir. Konuğumuz Sayın Ömer Köse’nin sunumu 12 Mart 2015 tarihi Saat:13.00’da Zonguldak Öğretmenevi Konferans Salonunda yapılacaktır.

 

Öğretmenlerimiz sunumu dinlemek üzere davetlidir.

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.