ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN'UN 2020-21 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞI MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN'UN 2020-21 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞI MESAJI

     Kıymetli Yöneticilerimiz ve Kıymetli Öğretmenlerimiz, Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz ve

Değerli Velilerimiz...

      2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının açılışını İlköğretim Haftası olarak kutlayan Milli Eğitim Camiasının ve tüm paydaşlarının İlköğretim Haftasını tüm içtenliğimle kutluyor ve herkese hayırlı olması temennisinde bulunuyorum. Dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemiye rağmen Bakanlığımızca planlanan eğitim öğretim sürecinde çocuklarımıza en iyi imkânları sağlamaya çalışmaktayız. Gerçekten de; eğitim ve öğretimde gençleri geleceği hazırlamada, onlara biçim vermede, okulun ve öğretmenin çok farklı bir yeri vardır. Okul ve öğretmen için öğrenciler, şekil vermeye hazır bir hamurdur. Kıymetli olan, gözünün içine bakılan, her derdine koşulan, emek verilen insandır. Şunu hiç unutmayın; okullar ve öğretmenler sizler için vardır... Var oluş sebebi siz değerli öğrencilerimizsiniz... Ancak Sizler de kıymetli öğretmenlerimizin çabalarını boşa harcamamak size verilmek isteneni rüzgâra savurmamak için okullarınızda bulununuz. En verimli en enerjik çağınızı 21 Eylül'de yüz yüze eğitime başladığımız süreçten itibaren hakkını vererek değerlendirmeyi biliniz. Çünkü enerji ve zekâ musluğu her zaman böyle gürül gürül akmaz. Ayrıca sizler şu pandemi sürecinde üzerlerine büyük sorumluluklar yüklenmiş nesilsiniz. Çetin sorunlarla boğuşmakta olan bir ülkenin geleceğisiniz. İnanıyoruz ki donanımlı disiplinli gayretli bilimden ve demokrasiden yana olursanız bizlerin de desteği ile bu zorlu maratonda ipi göğüsleyeceksiniz. Bu konuda sizlere güvenimiz sonsuz...

      Evet sizler aslında böyle bir dönemde okula gelerek bir savaşa katılmış oluyorsunuz. Bilginin cehaletle savaşına...

      Okula gitmek öğrenci olmak ciddi iştir asla unutmayın...

Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkânı sağlandığı takdirde, ülkemizin güçlü bir ülke olmasının önünde hiçbir engel kalmaz. COVİD-19 Salgının devam ettiği bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin İlköğretim Haftasını kutluyor, başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                    Ali TOSUN

Zonguldak Milli Eğitim Müdürü

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.