ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Turgut ÖZBEK´in YGS Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Turgut ÖZBEK´in YGS Mesajı

15 Mart 2015 Pazar günü Yükseköğretime Geçiş Sınavına girecek öğrencilere başarı diliyorum. İl genelinde 78 okulumuzun 12.sınıflarında toplam 6821 öğrencimiz sınava girecektir.

Kıymetli velilerimiz; en değerli varlıklarımız olan evlatlarınızın hayata ve bir üst öğretim kurumuna en iyi şekilde hazırlanmaları için tüm eğitim kadromuzla birlikte elimizden geleni yapmaya çalıştık. Onların başarılarına da başarısızlıklarına da tüm paydaşlar olarak ortağız. Lütfen çocuklarımızı sadece derslerden aldıkları notlar ve sınavlardan aldıkları puanlar ile değerlendirip yargılamayalım. Onları şartlı sevmek gibi bir hakkımızın olmadığını bilelim. Çocukları daha iyi olmaları için yüreklendirelim. Çocukları başarılarından dolayı ödüllendirelim. Başarısızlıklarından dolayı ise sevgi, destek ve ilgiyi onlardan esirgemeyelim.

BAŞARISIZLIKLAR BİZİM DE EKSİKLİĞİMİZDİR


Öğrencilerin başarılarının bizlerin övünç kaynağı olduğu, başarısızlıklarda hem öğrencilerin hem de bizlerin eksikliği olduğunu belirtmeliyim. Bu eksiklikleri yöneticilerimiz, rehberlik servislerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle konuşarak, onların gösterdiği çözümleri esas alarak gidereceğiz.

SINAV ÖLÜM KALIM MESELESİ DEĞİLDİR

Çok değerli öğrencilerimiz; Disiplinli ve programlı çalışma başarı getirecektir. Bunun yanında başarılı olamayanlarda olacaktır. Girdiğiniz sınavın bundan sonraki hayatınızı şekillendirmesi bakımından önemli olduğunun farkındayız. Ancak bu sınavın bir ölüm kalım meselesi olmadığını, sınavı kazanmanın veya kaybetmenin dünyanın sonu olmadığını bilmeliyiz. Sizin ruh ve beden sağlığınız her zaman, her şeyden önemli ve daha önceliklidir. Ümit sahibi olanlar için hayatın daima büyük fırsatlar sunduğunu bilmeliyiz.

Bu düşüncelerle tekrar sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diliyorum.

 

 

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.