ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE’ nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı, Yıl Sonu Karne Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE’ nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı, Yıl Sonu Karne Mesajı

      18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayan 2017–2018 Eğitim- Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Zonguldak ilimizde 4.683 derslikli 461 okulumuzda,   6.415 öğretmen kadromuzla, Bakanlığımız bünyesinde 20.268 öğrencimiz taşımalı eğitim kapsamında olmak üzere 100.000 öğrencimiz eğitimini tamamlamış bulunmaktadır.  Bu karne döneminin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

      Sevgili öğrencilerimiz,

     Acısıyla tatlısıyla, dolu dolu uzun bir sürecin sonunda 2017-2018 eğitim- öğretim yılını geride bıraktınız. Bugün karne alma sevincini yaşadığınızı biliyorum. Derslerde gösterdiğiniz başarı ve her türlü sosyal-kültürel çalışmalarınızı tebrik ediyor, bu çabanızın devamını diliyorum.

    Almış olduğunuz bütün bu eğitim ve öğretimin kariyer değil, iyi bir insan olmanız için sizlere verildiğini unutmayınız. Her eğitim- öğretim yılında farklı bilgilerle donansanız da, bunların vatan sevgisine ve insanlığa hizmet ettiği değişmez bir gerçektir. Sizlere düşen vazife daima iyi bir fert, iyi bir insan olmaktır. Bu yüce amaç doğrultusunda her gün yenilenerek, gelişerek emekleri boşa çıkarmayacağınıza güveniyoruz. Bu tatil sürecinde bol bol kitap okumanızı, aynı zamanda kişisel gelişiminizi tamamlayacak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılarak nitelikli bir tatil geçirmenizi diliyorum.

       Değerli öğretmenlerimiz,

     Sizler bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan kişilersiniz. Büyük bir vazife şuuru ile görevinizi yürüterek kutlu mesleğinizi aslına uygun olarak icra etmektesiniz. Geleceğin Büyük Türkiye’si sizlerin gayretleriyle şekillenmektedir. Bu fedakâr emeklerinizi can-ı gönülden kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum. Gazi Mustafa Kemal bir ulusun yaşamında eğitimin önemini belki de en iyi anlamış, anlatmış devlet kurucusu ve Cumhurbaşkanı idi.  “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” sözünde belirttiği üzere yeni nesil ve gelecek sizlerin eseri olacaktır.  Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı modern dünyayla yarışacak seviyede, ailesine saygılı, vatanına milletine faydalı, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartacak nitelikte kişiler olarak yetiştireceğinize inancımız sonsuzdur. Dünyanın hızla değiştiği, bilimin ve teknolojinin her alanda yenilendiği günümüzde sizlerin de her mecrada donanımlı olmak için elinizden geleni yapacağınıza ve bunu da Mevlana felsefesindeki mücadele ruhunda olduğu gibi insan sevgisiyle sentezleyerek, deneyimlerinizle olgunlaştırarak yapacağınıza inanıyorum.  Bu vesileyle bayramınızı kutluyor sağlıklı, huzurlu, verimli bir yaz tatili geçirmenizi temenni ediyorum. 

      Değerli Anne ve Babalar,

    Bugün sizin de mutlu gününüz. Çünkü biliyoruz ki evlatlarınız sizler için çok kıymetlidir. Hayatımızın anlamı ve yaşam kaynağıdır. Çocuklarınızın akademik notlarını bir araç kabul ederek, onları birbirleriyle mukayese etmeden bir birey olarak iyi insan olmaları yolunda elinizden gelen tüm gayret ve itinayı göstereceğinize inancımız sonsuzdur. Çünkü ağaç yaşken eğilir. Unutmayın ki çocuklarınızın karakteri, okul çağına gelinceye kadar aileden almış olduğu değerlerle şekillenir ve olgunlaşır. Biz eğitimciler, aileden almış oldukları bu temel kazanımlarıyla çocuklarınızı, okullarımızda verdiğimiz eğitimle daha iyiye, daha doğruya, daha güzele yönlendiririz.

   Sizler de öğretmenlerimizi bu yolda yalnız bırakmayıp var gücünüzle evlatlarınıza destek olmaya çalıştınız. Emeklerinizden ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Gerek eğitim-öğretim döneminde gerekse tatil süreçlerinde evlatlarınızla daha çok vakit geçirmenizi daha güzel yarınlar adına sizden istiyorum. Onların öncelikli ihtiyacı ilimden evvel sevgi ve ilgidir. Onu da en iyi sizde bulacaklardır. Hepinize çocuklarınızla geçireceğiniz sağlıklı, başarılı ve mutlu tatiller temenni ediyorum.

     Bu eğitim-öğretim yılında bizlere vermiş olduğu önem ve desteklerinden dolayı başta Sayın Valimiz Ahmet ÇINAR olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor kurumum ve şahsım adına saygıyla selamlıyorum.

 

                                                                                                        Pervin TÖRE
                                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.