ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE´nin Anneler Günü Mesajı

      Milli Eğitim çalışanları Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE Hanımefendi’ nin anneler gününü kutladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE´nin Anneler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE´nin Anneler Günü Mesajı:

 

     “ Varlığıyla hayatımıza anlam katan, şefkatini geceli gündüzlü ruhumuza işlemekten bıkmayan, hayatımızın öznesi anneler!

    Annelerimizin hakkını ödeyemeyiz. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. En değerli varlığımız, baş tacımızdır annelerimiz.  Biz sevgimizi gösterdikçe güler yüzleri. Onların gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir.

    İlk  öğretmenimizdir onlar.  İlk oyuncağımız, İlk kundağımızdır annelerimiz. Huzuru  bulduğumuz, sığındığımız ilk liman, sınırsız  hoşgörü,  değeri ölçülemez  bir  emektir annelerimiz. Dünya  üzerinde  sevginin  kurumayan  tek   pınarı anaların  evladı  için  atan  yüreğindedir. Dizelere,  satırlara,  kitaplara  sığmaz  onların çocuğu  için  çarpan  kalbindeki  yüce  sevginin  tabiri.  Karşılık  beklemeden,  bıkıp  usanmadan  asla  vazgeçmeden  seven, koruyup   kollayan  annelerimiz  hayattaki  en büyük  gücümüzdür.

    Bizim kültürümüzde  annelerimizin yeri tartışılamaz. Çünkü  “Cennet anaların ayaklarının altındadır.”,  “Ana gibi yar olmaz.”, “Anaların hakkı ödenmez.”, “Analı kuzu, kınalı kuzudur"  bizim  kültürümüzde.   Ağlasak  da  “anne” diye  ağlarız,  gülsek  de  “anne” diye  güleriz.   Anneleri  böyle  baş  tacı  yapan bir kültürün mensupları olarak, geçmişten bugüne toplumsal mirasımızı yaşatmada, kültürel ve ahlakî değerlerimizi aktarmada, geleceğin teminatı çocuklarımızı topluma hazırlamada kilit rol üstlenen annelerimizi  yüceltmek,  değerlerini  korumak, saygıda  kusur etmemek,  onların yüzlerini güldürmek  için  her   birimiz   evlat olarak  üzerimize  düşen  vazifeleri  yerine   getirmeliyiz.

    Bu anlamlı günün, başımızın tacı, annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza katkıda bulunmasını diliyorum. Başta Şehit annelerimiz olmak üzere ahirete intikal etmiş olan annelerimizi  rahmetle yad ediyorum. Ve şehit annelerinin, Güçlü Türkiye’ mizin merhamet  abidesi tüm annelerimizin “ANNELER GÜNÜNÜ”  kutluyorum.”

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.