ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN'UN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN'UN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

     Şehitlik ve gaziliği şereflerin en büyüğü kabul eden bir milletin evlatları olarak; Şanlı Ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımızın müdafaası için; vatanını canından aziz bilerek cesaretin, fedakârlığın sembolü olarak, Gazilik mertebesine ulaşan ve bu özverinin nişanını bedeninde gururla taşıyan tüm gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyorum.

  Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Kore'de, Kıbrıs'ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğü uğruna savaşan ve 15 Temmuz'da vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, vatandaş tüm gazilerin şeref günüdür bugün!

     Millet olarak, vatanına karşı duyduğu sorumluluğu en güzel şekilde yerine getiren gazilerimize ve şehitlik mertebesine ulaşmış olan vatan evlatlarına karşı yapılacak olan en anlamlı teşekkürün, milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür.

    Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, 15 Temmuz direnişinde yaşanan destanları ve o ruhu iyi anlatarak, aziz vatanımızın kıymetini öğretmek için üzerimize düşeni yapacağız. Böylelikle tarihini ve değerlerini özümseyen evlatlarımız, daha büyük işler yapmak için çıkacakları yolda geçmişten aldıkları dersle geleceği teminat altına alan bir nesil olacaktır.

     Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları!

    Hayatının baharında "vatan" demiş, "bayrak" demiş kolunu, bacağını, gözünü, sağlığını ülkesine ve milletine helal etmiş kahramanlarımız; biliniz ki sadece bir gün değil, bir ömür kalplerimizde olacaksınız.

     Şehit ve Gazilerimizin bize yüce emaneti olan bu Vatanın gelecekteki bekçileri olan öğrencilerimiz; Covid-19 Salgınının getirdiği hassasiyetlerden dolayı okullarımızdan bir süre uzak kaldılar, ancak bu zor günler en sağlıklı şekilde geride bırakılacaktır. Mensubu, yurttaşı olmaktan her zaman gurur duyduğumuz, Şehit ve Gazilerimizin emaneti Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin gelecekteki temsilcileri çocuklarımıza vatan sevgisi ve tarih bilinci, şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları, milli ve manevi değerlerimizle birlikte aktarılmasının ülkemizin ve milletimizin yarınları için son derece önem arz ettiği bilincindeyiz.

      Bu bilinç ve şehit ve gazilerimizin emanetine sahip çıkma onur ve sorumluluk şuuruyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazilik mertebesi ile şereflendirilmiş asker ve sivil tüm gazilerimizden aramızdan ayrılanları minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olanların 'Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, tüm gazilerimize milletim, devletim ve mensubu olduğum eğitim camiası adına şükranlarımı sunuyorum. 

                                                                                     Ali TOSUN

                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.