ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´Engelliler Haftası´´ Etkinliklerle Kutlandı

    Engelliler Haftası nedeniyle 10 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00´da,  Valilik binası Atatürk Anıtı önünde tören yapıldı. Engelliler Haftası etkinlikleri programına, Vali Yardımcılarımız,  Milli Eğitim Müdürü , farklı okullardan gelen öğrenci, öğretmen ve veliler  katıldı.
´´Engelliler Haftası´´ Etkinliklerle Kutlandı

      Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam etti. " Engelliler Haftası" kapsamında programda İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE konuştu:

     “Engelliler Haftası’nda, her birimizin bir engelli adayı olduğunu hatırdan çıkarmadan, zihinsel ve bedensel farklılıkların hayata engel oluşturamayacağı inancıyla; engelli vatandaşlarımıza, öğretmenlerimize, personelimize, velilerimize ve öğrencilerimize , toplum vicdanının hassas ikliminde huzurlu., sağlıklı, engellerin engel olamayacağı bir hayat temenni ediyorum. ” dedi.

      Şehrimizdeki engelli bireylerin devam ettiği kurum ve kuruluşların katılımlarıyla yapılan törenin ardından engelli öğrencilerle kurduğu sıcak diyaloglarla duygu sağanağı yaşayan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Uzun Mehmet Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Bekir TEKİN’i, öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul etti. Özel gereksinimli öğrencileri kendi evladı gibi sıkı sıkıya kucaklayan Töre’ye çocukların aynı sıcaklıkta sarılarak cevap vermesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

      Program Zonguldak Valisi Sayın Ahmet ÇINAR’ ın valilik toplantı salonunda engelli bireylerle buluşmasıyla devam etti. Milli Eğitim Müdürü´nün de katıldığı toplantıda engellilerin çevre, eğitim ve sağlık başta olmak üzere birçok sorunları dinlendi. Ayrıca değişik müsabaka ve yarışmalarda derece yapan engelli bireyler tebrik edildi. Toplantıya  katılan engelli aileleri ve tüm katılımcılar, Sayın Valimize yakın ilgi ve duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler. 

      Sayın Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüz.  Atatürk Kültür Merkezi´ nde ilimiz özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezleri öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliklere katıldılar. 

 11-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201817-05-201817-05-201817-05-201811-05-2018

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.