ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-TWİNNİNG PROJELERİ KAPSAMINDA ZONGULDAK MEM ZİYARETİ

E-TWİNNİNG PROJELERİ KAPSAMINDA ZONGULDAK MEM ZİYARETİ

      e-Twinning  , İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan biriyle ortak çalışmalar yapmaya yönelik bir platformdur.

      Avrupa Konseyi tarafından tüm Avrupa’da 1230 okul, Türkiye’de ise bu okulların 179’u, Zonguldak´ ta 7 okul,  e-Twinning  okulu olarak seçilmiştir. Halen ilimizde devam eden 193 proje bulunmaktadır.

      İlimizdeki bu projelerden beşini yürüten okullarımızdan birisi olan Gökçebey Atatürk İlkokulu Okul Müdürü  Erdal SATUK ,  proje hocaları ve öğrencileri, Gökçebey  İlçe Milli Eğitim Müdürü  Fazıl AYTAŞ’ la  birlikte eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Projeleri hakkında İl  Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE’ ye brifing verdiler.

 Projeleri ve işlenen konular:

1-     Okumak Yaşamaktır ( Kitap sevgisi )

2-     Öğretmen Kapımı Çalınca ( Öğretmen, öğrenci, veli işbirliğini sağlamak )

3-     81 İl 1 Hikaye (81 İl öğrencilerinin etkili iletişimi )

4-     81 İl ile Farkındalık Etkinlikleri ( Belirli günlerin etkin kutlanması )

5-     Anlatırsan Oynarım ( Unutulmaya yüz tutmuş oyunlar)

      Brifingin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE, Gökçebey Kaymakamına, İlçe Milli Eğitim Müdürüne, Okul Müdürüne, Öğretmenlerine, Okul Aile Birliğine, tüm veli ve öğrencilerine teşekkür ederek saygı ve selamlarını sundu.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.