ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim ve Sanat Merkezi Grup Tarama Sınavları

İlimizde BİLSEM Grup Tarama Sınavları başladı.
Bilim ve Sanat Merkezi  Grup Tarama Sınavları

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Merkezi olarak planlanan, 1,2 ve 3.Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Grup Tarama Sınavları 11.02.2017 Cumartesi günü saat 09.30 da başladı. İlimiz Zonguldak Bilim ve Sanat Merkezi, Zonguldak Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Kdz.Ereğli Rehberlik ve Araştırma Merkezinde olmak üzere üç sınav merkezinde aynı anda 5 salonda grup tarama sınavı yapılmaktadır. Günde dört oturum olarak plananan sınavlar 7 hafta süresince cumartesi ve pazar günleri yapılacaktır. Sınava gelecek öğrencilerimiz okullarından alacakları sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanları ile sınava gireceklerdir. Sınavlar tablet üzerinden yapılmaktadır. Elektronik sınav olarak planlanan sınav sonrasında başarılı olan öğrencilerimiz bireysel incelemelere alınacaktır. Bireysel incelemelerde Genel Zihinsel, Yetenek, Resim ve Müzik alanlarından öğrencilerimiz sınavlara alınacaktır. Bu sınavlarda da başarılı olan öğrencilerimiz Bilim ve Sanat Merkezine kayıt hakkı kazanacaklardır.

Sınava çocuklarını getirecek velileirmizin sınav giriş yerlerine dikkat etmeleri önemle duyurulur.

Sınav Merkezleri

  • Zonguldak Bilim ve Sanat Merkezi: Terakki Mah. Gündoğdu Sok. No:4 Merkez/Zonguldak (Mehmet Çelikel Lisesi Altı - Gazi Mustafa Kemal Karşısı)
  • Zonguldak Rehberlik ve Araştırma Merkezi: Karaelmas Mah. Bilim Sok. No:19 Merkez/Zonguldak (Uzunmehmet Lisesi Üstü - Uzunmehmet İlkokulu Binası)
  • Kdz.Ereğli Rehberlik ve Araştırma Merkezi: Bağlık Mah. No:74 Ereğli/Zonguldak (Eski Atatürk Ortaokulu Binası karşısı)

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.