ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri dolayısıyla Zonguldak Valiliği önünde tören düzenlendi. Tören kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun gerçekleştirilmesinin ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Çelenk koyma törenine Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü, Siyasi Parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri katıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

     Kutlama programı  Site Kapalı Spor Salonunda yapılan etkinliklerle devam etti. Kutlamalara Zonguldak Valisi Sayın Ahmet ÇINAR, Garnizon Komutanı Sayın Ayhan KAFALI, , Belediye Başkanı Sayın Muharrem AKDEMİR, İl Jandarma Alay Komutanı Sayın Gökhan İNAN, İl Emniyet Müdürü Sayın Metin TURANLI, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Pervin TÖRE, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

     Programda konuşan Zonguldak Millî Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, sözlerine şöyle başladı:

     “Bugün TBMM’ nin açılışının 98. yıl dönümünde yeni Türkiye’nin aydınlık sabahlarına kavuşmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.”

     Sayın TÖRE, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak sözlerine devam etti:

    “Çocuklarımızın kalplerinde çok büyük anlamlar kazanan birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz, sevgimiz, dostluğumuz tüm dünya çocuklarına ulaşacak, tüm dünyayı saracaktır. Yeni ve güçlü Türkiye’nin 2023 vizyonunu bizler gerçekleştirirken, 2071 vizyonunu bizim yetiştireceğimiz çocuklar gerçekleştirecektir.” dedi. Çocuklara da seslenen Sayın TÖRE, “Sevgili çocuklarım, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle; Küçük Hanımlar, Küçük Beyler, sizler hepiniz geleceğin parlayan ışıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizlersiniz. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” dedi. Milli Eğitim Müdürü, gazi ve şehitlerimizi minnetle, şükranla anarak sözlerini bitirdi.

     Bulgaristan halk oyunları ekibinin gösteri sunmasının ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ayrıca Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri tarafından “Türkiyem” adlı kareografi sergilendi.

27-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-2018

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.