ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

Birleşmiş Milletler tarafından Çocuk Haklarına dair Sözleşme 20 Kasım 1989 tarihinde imzalanarak; cinsiyet , din, dil, ırk ve sosyal statüye bakılmaksızın çocukların güvenli ve sağlıklı koşullarda barınması amaçlanmıştır.

              Böyle bir günü daha anlamlı hale getirmek için, Merkez Fatih Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu tarafından , savaş ve yoksulluğun hüküm sürdüğü coğrafyalardan yaşam mücadelesi vererek ilimize gelen çocuklar ve ailelerine yönelik etkinlikler düzenlendi.

              Fatih Halk Eğitim Merkezi  Müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler, çalışanlar, usta öğreticiler ve kursiyerlerin katkılarıyla hazırlanan kahvaltıda, Afganlı ailelerin memnuniyeti gözden kaçmadı.

              Fatih Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen programa , Vali Yardımcısı Sayın Nevzat TAŞDAN, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut ÖZBEK, Basın İlan Kurumu Müdürü Ali NUHOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan SARIHAN, Türk Kızılayı Şube Başkanı Nihat AYGÜN   katılarak destek verdiler.

              ‘’Dünya Çocuk Hakları Günü’’  münasebetiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, Afganlı çocuklara ebru, resim, kitap okuma, oyun hamuru çalışmaları yaptırılarak çeşitli oyuncaklar hediye edildi. Ailelere ise gıda ve kıyafet paketleri sunuldu.

                 Kardeşlik, birlik, beraberlik duygularının ön plana çıktığı bu tür etkinliklerin tekrar düzenlenmesi temennisiyle program sona erdi.

20-11-201720-11-201720-11-201720-11-201720-11-2017

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.