ZONGULDAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

     15 Temmuz 2016 FETÖ kanlı darbe girişimi olayı;  milli iradeyi, demokrasimizi, hukuk devletimizi ve insan hak ve hürriyetlerimizi hiçe sayarak halkımızın birliğini hedef alan tarihimizin en büyük ihanet girişiminin adıdır.

     Vatan aşkıyla sevdalı genci- yaşlısı, kadını- erkeği bu girişime dur demek için tankların, mermilerin önünde siper oldular. Nice canlar verildi. Nice gözyaşları döküldü. Ama her karışı şehit kanıyla kutsallaşmış bu topraklarımızda hiçbir hain emeline ulaşamadı ve ulaşamayacaktır. Bazı uluslar derdimizi anladılar bizimle oldular. Bazı uluslar duyarsız kaldılar ve hala da duyarsızlıklarına devam etmektedirler. Bu durum bizlere gösteriyor ki: Yediden yetmişe maddi ve manevi değerlerimizle ve en önemlisi de pırıl pırıl  genç nüfusumuzla şanlı tarihimize sahip çıkıp uyanık olmalıyız. Mesele “VATAN” olunca “VATAN SEVGİSİ” olunca bu millet, terör belasına, darbe girişimlerine, dış tehditlere, sanal krizlere hiçbir zaman boyun eğmeyecek, birlik olup daha iyiye, daha güzele hep birlikte ulaşacaktır.

    Aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve 15 Temmuz’u unutmayacak ve unutturmayacağız. Ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını hiçe sayarak şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz; gazilerimize huzurlu ve sağlıklı ömürler diliyoruz.

Meşrutiyet Mah. Gazipaşa Cad. Hükümet Konağı No.30 Kat.3 Zonguldak - 0 372 280 67 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.